Atlas hub

Mikulecký Software


Atlas hub je aplikace, která nahrazuje kapesní atlas hub. Není tedy nutné tahat sebou do lesa knihu, stačí využít mobil, který máte stále u sebe.

Aplikace obsahuje minimálně 100 hub, kde u každé je její popis, obrázek nebo obrázky a charakteristika, která obsahuje informace o tom, zda má houba rourky nebo lupeny, jaký má tvar klobouku atd. Navíc je houba zařazena do vědecké klasifikace. Dle charakteristiky je možné vytvořit filtr, který omezí zobrazené houby a tak je možné vyhledat konkrétní houbu. Dle jména lze houbu nalézt v českém nebo latinském rejstříku, přičemž rejstříky obsahují i synonyma popřípadě lidová jména. Data jsou získána z veřejných a vlastních zdrojů, přičemž velká část dat pochází z otevřené encyklopedie Wikipedia. Tato aplikace umožňuje prohlížet tato data bez online připojení a navíc velkou výhodou je právě přehledné vyhledávání hub dle daných kritérií.

Tato aplikace je spustitelná na chytrých telefonech i tabletech s operačním systémem Android. Přičemž je podporována rotace obrazovky.

Odkaz na android market


© 2024 Mikulecký Software